5 Şubat 2013 Salı

Kitap okumak zor zanaat

Son dönemlerde daha bir zevkle kitap okuyor Deniz. Gündüzleri hala "Hadi oğlum biraz da kitap oku!" uyarısına ihtiyaç duysa da en azından gece uyumadan kitap okuma alışkanlığı edindi kendi kendine. Bu sefer de "Hadi oğlum kitabı bırak da uyu artık!" uyarıları gerektirecek kadar seviyor gece okumalarını. Gerçi kitabı geç uyumak için bir bahane olarak kullandığından şüpheliyim, uyku saati ne kadar gecikirse o kar Deniz için. Hatta geçenlerde hasta gibiydi de, saat 10'a doğru "Anne uyuyalım mı?" diye yanıma geldi. Çok şaşırdım bu teklife, kendinin de dikkatini çekmiş olacak ki, "Anne, hayatımda ilk kez uykum geldi, di mi?" dedi. Neyse hangi sebeple olursa olsun okuyor ya, önemli olan bu.

Kitabı öyle veya böyle okuyacak da garibim, ah bir de kitabı nasıl tutması gerektiğini bilebilse. Kırk şekle giriyor okurken. Eli ağrıyor, kolu uyuşuyor... Geçenlerde gizlice fotoğrafını çektim, ben arkadaki ponponları çekiyorum, sen rahatsız olma diyerek. Kendini çektiğimi bilse hiç durmaz orada. Nefret ediyor fotoğrafının çekilmesinden. Fotoğrafları çekip bitirince, çaktırmadan başardım diye kendi kendime sevinirken, "Benim fotoğraflarımı çektiğini biliyorum, mutlu ol diye bilmiyormuş gibi yaptım." dedi. Sıpa!

Neyse, işte Deniz'in kitap okuma halleri :Ayıcık da yukardan okumalıymış... :)

10 yorum:

 1. Ay yavrum yaa, şekilden şekile girmiş çocuk :) Son pozlara çok güldüm. Her zaman favorim 4. resimdeki pozisyondur küçükken o pozisyonda hem okuyup hem de elma yiyebiliyordum.:D (Şimdilik yüzükoyun yatabilmek uzak bir hayal tabi benim için.) Aman okusun da hangi pozisyonda okursa okusun çocuk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Selencim her gün aklıma geliyorsun biliyor musun? Yeni yazı yazmadığından doğurdu mu acaba diye merakla bekliyorum.

   Sil
 2. Poz da veriyor ya maymun :))
  Çok iyi yapıyor ama, bence bırakın istediği kadar okusun :)
  Bu zamanda çocuklar vurdulu kırdılı bilgisayar oyunlarından başını kaldırmıyorken kitap okuyan çocuk görünce gözlerimiz yaşarıyor ve maşallah diyoruz biz de doğal olarak ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nerdeyse doğduğu günden beri kitap okuyorum ben ona, okumayı sevsin diye. Okumazsa ayıp olur yani :)

   Böyle dediğime bakma, okumazsa okumazdı, o yüzden ben de çok mutluyum.

   Sil
 3. okumak zor
  evet
  ama okutmak çocuklara okuma alışkanlığı yaratmak çok daha zoooorrr :)
  kolaylıklar diliyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hep sever cicileydi, teşekkürler :)

   Sil
 4. :)
  baya şekilden şekile girmiş ...
  Uyumadan önce kitap okuması ne güzel ...İnşallah hep sever kitapları ...

  YanıtlaSil
 5. ne güzel kitap okuması, daim olsunn:)darısı benim çocukların başına inşallah .en imrendiğim şeydir.takipteyim.sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok istedim ben de oğlumun okumayı sevmesini, şimdilik iyi gidiyor, umarım hep devam eder.

   Her zaman beklerim. Benden de sevgiler :)

   Sil

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails